Серија А

Инсиње со гол се прости од навивачите на Наполи, Џенова пред испаѓање (ВИДЕО)

Наполи со 3-0 ја совлада Џенова, Лоренцо Инсиње со гол се проси од навивачите откако од втора погоди од белата точка.

Џенова е пред испаѓање во Серија Б по поразот кај Наполи со 3-0. Откако гостите промашија неколку шанси за гол, Осимен го отвори резултатот во 32. минута и со глава ја затресе мрежата на Сиригу.

По петнаесетина минути игра во второто полувреме беше досуден пенал за Наполи, Лоренцо Инсиње промаши но судијата го повтори ударот а капитенот на Наполи погоди од втора и со гол се прости од навивачите.

Конечниот резултат беше поставен на десетина минути пред крајот Лоботка со удар од врвот на шеснаесетникот донесе 3-0.

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе

Кој кого „мафлосува“, тие нас или ние нив. Чекор напред, три назад, како раковите во Охридското Езеро од моето детство кои исчезнаа во налетот на технолошкиот напредок и уништувањето на животната средина.

повеќе