Брилијантен одговор на Англичанецот

Инцидент на Емирати, фан на Арсенал со шише го погоди Деле Али, па тој му покажа колку е резултатот (ВИДЕО)

Дербито на Северен Лондон не успеа да помине без инцидент, фан на Арсенал со шише го погоди Деле Али во глава, а фудбалерот на Тотенхем брилијатно одговори и на публиката и покажа колку е резултатот.

„Спарси“ го добија дербито со лутиот ривал во четвртфиналето на Лига Купот, Тотенхем со 0-2 триумфираше на гостувањето кај Арсенал.

Играч на мечот беше Деле Али, кој асистираше за првиот погодок, а потоа самиот го матираше Чех. Англичанецот исто така имаше и дуел со публиката на Емирати.

Дваесетина минути по голот кој го постигна, навивач на „Топчиите“ го погоди Деле Али во глава со шише вода. Фудбалерот на Тотенхем одговори на провокацијата и на публиката и покажа колку е резултатот.

Во дипломатијата како гранка од јавно политичкиот живот професионалните кадри треба да бидат повеќе застапени од политичките.

повеќе

Апелирам до лидерите на партиите да не им „помагаат" на кандидатите.

повеќе

Во ерата во која сите напредни земји во светот престануваат со употреба на фосилни горива, ние отвораме нови наоѓалишта, наоѓаме оправдување за исцрпување на необновливите ресурси и за активирање на најголемата глобална закана за морската биолошка разновидност.

повеќе