Брилијантен одговор на Англичанецот

Инцидент на Емирати, фан на Арсенал со шише го погоди Деле Али, па тој му покажа колку е резултатот (ВИДЕО)

Дербито на Северен Лондон не успеа да помине без инцидент, фан на Арсенал со шише го погоди Деле Али во глава, а фудбалерот на Тотенхем брилијатно одговори и на публиката и покажа колку е резултатот.

„Спарси“ го добија дербито со лутиот ривал во четвртфиналето на Лига Купот, Тотенхем со 0-2 триумфираше на гостувањето кај Арсенал.

Играч на мечот беше Деле Али, кој асистираше за првиот погодок, а потоа самиот го матираше Чех. Англичанецот исто така имаше и дуел со публиката на Емирати.

Дваесетина минути по голот кој го постигна, навивач на „Топчиите“ го погоди Деле Али во глава со шише вода. Фудбалерот на Тотенхем одговори на провокацијата и на публиката и покажа колку е резултатот.

Во услови на партиска деполаризација на граѓаните, политичките елити во Македонија треба да пристапат кон помирување и ненасилно решавање на сите меѓусебни конфликти, за земјата да не се врати на патот на поделба.

повеќе

Помина веќе еден месец од објавувањето на документите на Викиликс на кои сите прочитавме дека Никола Димитров бил „заштитен извор на информации“ на САД. Засега, од обвинителството нема никаков одговор.

повеќе

Неопходно е да се надминат бариерите кои во моментов се присутни во регулаторната, политичката, финансиската и пазарната рамка и кои го кочат напредокот кон обновливите извори на енергија.

повеќе