Серија А

Имобиле во судиското продолжение го спасуваше Лацио од пораз (ВИДЕО)

Лацио беше фаворит во дуелот со Торино, но на крајот се спасуваше од пораз, натпреварот заврши 1-1. 

Слично како и Јувентус претходно, Лацио дури во судиското продолжение успеа да избегне пораз.
 
Торино водеше од 56. минута со гол на Пелегри, гостите беа на чекор до победата, но во судиското продолжение Милинковиќ-Савиќ убаво нафрли, а Имобиле со глава ја смести топката во мрежата на противникот за конечни 1-1.
 

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе