Гол кој вечно ќе го памети

Имал три години кога Нојер дебитирал, сега му даде гол и стана најмлад стрелец во Бундеслигата (ВИДЕО)

Младиот фудбалер на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц постигна гол против Баерн Минхен и испиша историја во Бундеслигата.

Флоријан Вирц во игра влезе во второто полувреме, а во самиот финиш постигна гол за конечни Леверкузен - Баерн 2:4.

Со 17 години и 34 денови тој стана најмладиот стрелец во историјата на Бундеслигата. А интересно кога тој имал само три години, Мануел Нојер дебитирал во Бундеслигата.

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе