И покрај пандемијата од коронавирус

Илјадници фанови на Ливерпул се собраа пред Енфилд и до доцна во ноќта ја славеа титулата (ВИДЕО)

Ливерпул синоќа стана шампион на Англија прв пат по 30 години, ова беше 19 ваков трофеј за црвените, радоста на навивачите е неизмерна.

Оваа титула на Ливерпул за навивачите е многу поголема од пандемијата на коронавирус, па илијадници фанови се собраа пред Енфилд за да прослават иако препораките велеа да не го прават тоа. Се славеше доцна во ноќта, многумина од нив за прв пат го гледаат својот тим како освојува титула.

Ливерпул во моментов е акутелен шампион на Англија, Европа и на светот.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе