Напаѓачот нема вечно да ги чека „бјанконерите“

Икарди со ултиматум до Јувентус: Имате рок да ме купите до 10. август, потоа преговарам со Наполи

Медиумите од Италија пренесуваат дека Мауро Икардо го известил Јувентус дека има рок до 10. август да го реализира неговиот трансфер или во спротивно тој ќе почне преговори за преселба во Наполи.

Аргентинецот не е дел од плановите на Антонио Конте и ова лето треба да замине од Милано. Но малку клубови пројавуваат интерес за неговите услуги и најчесто се шпекулира со имињата на Јувентус и Наполи.

Недамна на Ибица имаше средба помеѓу сопругата на Мауро Икарди, Ванда Нара и спортскиот директор на „старата дама“, Фабио Паратичи. Се шпекулира дека двете страни направиле пакт и Јувентус побарал играчот да ги одбива сите понуди и да биде трпелив до следниот месец.

Но Мауро Икарди нема вечно да ги чека „бјанконерите“. Спортмедиасет пренесе дека напаѓачот поставил рок до 10. август да биде реализиран неговиот трансфер во Торино. Во спротивно тој ќе почне да преговара за преселба во Наполи и ќе го одбере Сан Паоло како следна десетинација.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе