Интер

Икарди му се закани на Интер: Ќе останам уште две години, ќе земам плата и не мрдам од тука

Мауро Икарди му се закани на Интер дека ќе остане во клубот и во наредните две сезони колку што му трае договорот. 

Синоќа беше потврдено дека Икарди нема да патува со остатокот од тимот на Интер на подготвителната турнеја.
 
Клубот извести дека заедничка била одлуката тој да остане во тренинг центарот во Милано и индивидуално да работи, но се чини дека не било така.
 
„Ла Република“ тврди дека на Икарди не му се допаднало тоа што бил изоставен.
 
„Ќе останам тука и во следните две години, ќе зeмам плата и не се мрдам“, изјавил Икарди.
 
Интер се надева дека ќе го продаде Икарди дел од парите ќе ги вложи за Лукаку, но засега работите не се одвиваат според планот. 

Нашиот процес на преговори многу веројатно ќе биде предмет на уште построги критериуми и мониторинг имајќи ги предвид искуствата на земјите кои во моментот преговараат. 

повеќе

На Македонија и Бугарија им треба дебата која ќе го унапреди историското разбирање без робување на идеологии, митологии и политики.

повеќе

Македонизмот често е мистика и точка на недоразбирање и меѓу Македонците и на Македонците со другите народи во и околу Македонија.

повеќе