НАПОЛИТАНЦИТЕ СЛАВЕА ВО РИМ

Игуаин го „реши“ дербито против Лацио (ВИДЕО)

Со гол на Игуаин во првото полувреме Наполи го победи Лацио на Олимпико со 1-0.

Големи три бода за Наполи од тешко гостување, тимот на Рафа Бенитез го победи Лацио на Олимпико.
 
Херој на Наполитанците беше Гонзало Игуаин кој со силен удар во 18. минута го реши дербито.
 
Во продолжението Лацио ја имаше иницијативата, го диктираше темпото, имаше шанси но не успеа да дојде до изедначување.
 

И покрај сите обиди, темата „Закон за јазиците" не „лепи".

повеќе

Дали ние, луѓето, сакаме да продолжиме да живееме добро и безбедно на оваа планета?

повеќе

САД остануваат најмоќната држава во светот, но францускиот претседател Макрон прави сѐ да стане своевиден „пандан“ на претседателот на САД.

повеќе