Лига Европа

Играчите на Наполи со дрес на Марадона истрчаа на теренот (ФОТО)

Фудбалерите на Наполи со дресови со бројот десет и името на Марадона излегоа на теренот во чест на Диего. 

Диего Марадона за Наполитанците има посебно значење, Наполи со него ги испиша најубавите години од историјата, тие ќе го преименуваат стадионот со неговото име.
 
На денешниот меч против Ријека, фудбалерите на Наполи меѓу кои и нашиот Елмас истрчаа со десетки на грбот и името на Марадона.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе