Црвена звезда

Играчите на Црвена звезда се во Милано, а нивниот спортски директор во болница

Црвена звезда информира дека спортскиот директор Митар Мркела се наоѓа во болница поради коронавирус. 

Фудбалерите на Црвена звезда се во Милано каде денеска ќе го играат реванш мечот против Милан во Лига Европа.
 
Со тимот не е спортскиот директор, Митар Мркела кој е итно хоспитализиран поради коронавирус.
 
Фудбалскиот клуб Црвена звезда ја информира јавноста дека нашиот спортски директор Митар Мркела е позитивен на коронавирус. Тој се чувствува добро и има благи симптоми. Му посакуваме успешно опоравување“, се вели во соопштението на Звезда.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе