Црвена звезда ја освои двојната круна

Играчите на Црвена звезда и Партизан се тепаа и во пенал серијата (ВИДЕО)

Црвена звезда по подоброто изведување на пенали го победи Партизан и ја освои двојната круна во Србија, а ова дерби не било тоа што е ако нема и инциденти. 

По 120 минути игра немаше погодоци на големото дерби меѓу Црвена звезда и Партизан, па пеналите го решаваа победникот во Купот на Србија. Фудбалерите на Црвена звезда беа поуспешни, победија со 4-3 во пенал серијата и ја заверија двојната круна.
 
Но, интересно и во текот на пенал серијата се случи тепачка меѓу двете страни. Откако Крстовиќ го даде голот во третата серија, почна да му вика нешто во лице на голманот Стојковиќ кој потоа му ја залепи топката во лице. Тука настана мешаница во која се вклучија и двете екипи.
 
Инцидентите не завршија тука, продолжија по крајот на пенал серијата. Требаше да помине време за да се смират страстите.
 
 

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе