ТЦР Италија

Иџе се искачи на подиумот на втората трка во Имола (ФОТО)

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски - Иџе го освои третото место на денешната втора трка од „ТРЦ Италија“ која се возеше на легендарната патека Имола. 

Иџе ги освои првите бодови оваа сезона во ТРЦ Италија и тоа искачувајќи се на подиумот на втората трка во Имола.
 
Тој на првата трка излета и не ја заврши, а претходните две не ги ни возеше бидејќи не можеше да отпатува во Италија поради рестрикциите за патување поради пандемијата на коронавирус.
 
Првото место денеска го освои Редуци, а втор беше Тавано. 
 
Од 22 возачи колку што настапија само Иџе беше странец, останатите беа од Италија.

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе