Аргентинците со многу емоции го доживеаја натпреварот

Идолот на Лео Меси заплака на клупата по погодокот на напаѓачот против Мексико (ВИДЕО)

Аргентинците со многу емоции го доживеаја синоќешниот натпревар против Мексико, така беше и на клупата, каде Пабло Аимар се расплака по голот на Лео Меси за 1-0.

„Гаучосите“ синоќа ризикуваа срамна елиминација, доколку загубеа од Мексико, мундијалот во Катар за нив ќе беше завршен.

Па не случјано, Аргентинците со многу емоции го доживеаја натпреварот, и им падна камен од срце кога Лео Меси прецизно биеше од врвот на шеснаесетникот во 64. минута и го скрши отпорот на противникот.

На клупата паднаа и солзи, Пабло Аимар почна да плаче по водството од 1-0. Лео Меси во неколку наврати има кажано дека некогашниот ас на Валенсија бил негов фудбалски идол, и играчот на кого се огледувал додека растел.

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе

Влијанието на корупцијата врз економијата е значајно. Корупцијата може да доведе до неефикасност и погрешна распределба на ресурсите, да ги обесхрабри странските инвестиции и да ја поткопа конкурентноста на фирмите.

повеќе