Арсенал

Иднината на Илиев не е во Арсенал, нов голман ќе пристигне во Северен Лондон

Арсенал е во преговори со Дижон за голманот Рунар Алекс Рунарсон кој треба да биде замената за Емилијано Мартинез кој ќе потпише за Астон Вила. 

Емилијано Мартинез е пред потпис со Астон Вила, трансферот е договорен, во наредните неколку денови се очекува и негово официјализирање.
 
Еден од голманите на Арсенал е и нашиот Дени Илиев, но лондонскиот тим очигледно нема да смета на Македонецот бидејќи сака да купи нов голман кој ќе биде замена за Мартинез.
 
Арсенал е во напредни преговори со Дижон за нивниот голман Рунар Алекс Рунарсон.
 
Артета пред Илиев смета и на младиот Англичанец, Мет Мекеј, па доколку потпишат и со Рунарсон, тогаш ќе биде јасно дека Македонецот и дефинитивно треба да го напушти Северен Лондон за да брани.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе