Одлична партија на Македонецот

Ибраими двоен стрелец за Домжале, првиот гол беше права мајсторија од слободен удар (ВИДЕО)

Агим Ибраими потсети на својата стара форма од шампионатот на Словенија и со два гола го предводеше Домжале до триумф од 1-4 на гостувањето кај Рудар

Домжале прокнижи нови три бода и ја продолжи битката со Марибор за втората позцијата на табелата откако попладнево забележа убедлива победа на гостувањето кај Рудар.

Најзаслужен за триумфот беше Агим Ибраими, кој ја отвори гол серијата со мајсторија од слободен удар веќе во 3. минута.

Македонецот потоа стави точка на натпреварот кога во 74. минута го помина гостинскиот голман и рутински погоди за конечни 1-4.

Се прашувам дали градоначалникот на Охрид знаел дека „кланот" ќе додели јавно признание на вахабист.

Македонија треба да започне со процесот на усвојување модел за правно признавање на родот со почитување на фундаменталните права и правото на личен и телесен интегритет на транс луѓето.

Парадоксалните судски процеси во државава, сами по себе родија парадокс.