Одлична партија на Македонецот

Ибраими двоен стрелец за Домжале, првиот гол беше права мајсторија од слободен удар (ВИДЕО)

Агим Ибраими потсети на својата стара форма од шампионатот на Словенија и со два гола го предводеше Домжале до триумф од 1-4 на гостувањето кај Рудар

Домжале прокнижи нови три бода и ја продолжи битката со Марибор за втората позцијата на табелата откако попладнево забележа убедлива победа на гостувањето кај Рудар.

Најзаслужен за триумфот беше Агим Ибраими, кој ја отвори гол серијата со мајсторија од слободен удар веќе во 3. минута.

Македонецот потоа стави точка на натпреварот кога во 74. минута го помина гостинскиот голман и рутински погоди за конечни 1-4.

Плукајќи врз музикантите, незнаејќи одработувате за други интереси поведени од разбирливата емотивна нетрпеливост која ја прават криминалците од двете страни.

повеќе

Каков и да биде резултатот од предвидениот референдум за името во септември или во октомври, тој не дава гаранција за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за промена на Уставот.

повеќе

Тесла преку проектот Варденклиф покажал дека енергетските ресурси се неограничени.

повеќе