Не планира да ја заврши кариерата оваа сезона

Ибрахимовиќ сака да остане во Серија А, но можеби ќе го смени Милан

Информациите од Италија велат дека Златан Ибрахимовиќ е решен да остане во Серија А без разлика дали ќе продолжи во Милан или не. 

„Газета дело Спорт“ пишува дека Ибрахимовиќ не сака да ја заврши кариерата со незавршена сезона поради коронавирусот, планира да ја игра најмалку и наредната сезона.
 
Милан се обидува да ја продолжи соработката со Ибрахимовиќ бидејќи Швеѓанецот и покрај тоа што има 38 години имаше голем импакт врз тимот откако пристигна на Сан Сиро.
 
Извршниот директор на Милан, Иван Газидис ги намали платите на неколку играчи за време на сезоната и отпушти неколку играчи во јануари, но направи исклучок за Ибрахимовиќ и ги прифати сите негови барања.
 
Проблем може да биде потегот на Милан да го избрка Звонимир Бобан кој е пријател со Златан Ибрахимовиќ.
 
На Ибра не му се допадна тоа што се случи, таквата ситуација ја следат останатите италијански клубови и се подготвени да му понудат договор на искусниот фудбалер доколку тој не продолжи на Сан Сиро и следната сезона.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе