Клубот потврди

Ибрахимовиќ потпиша нов договор со Милан

Милан денеска соопшти дека ја продолжува соработката со Златан Ибрахимовиќ на уште една сезона. 

И покрај возраста, Ибрахимовиќ покажа дека е клучен играч на Милан, па раководството немаше друга опција освен да му даде нов договор кој сега е и официјализиран.
 
„Милан соопштува дека клубот го продолжи договорот со Златан Ибрахимовиќ“, стои во соопштението на Милан
 
„Милан е клубот во кој Златан играл најмногу во Италија. Има 84 голови во 130 настапи во дресот на росонерите кој шведскиот напаѓач ќе продолжи да го носи и следната сезона“.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе