Клубот потврди

Ибрахимовиќ потпиша нов договор со Милан

Милан денеска соопшти дека ја продолжува соработката со Златан Ибрахимовиќ на уште една сезона. 

И покрај возраста, Ибрахимовиќ покажа дека е клучен играч на Милан, па раководството немаше друга опција освен да му даде нов договор кој сега е и официјализиран.
 
„Милан соопштува дека клубот го продолжи договорот со Златан Ибрахимовиќ“, стои во соопштението на Милан
 
„Милан е клубот во кој Златан играл најмногу во Италија. Има 84 голови во 130 настапи во дресот на росонерите кој шведскиот напаѓач ќе продолжи да го носи и следната сезона“.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе