Милан

Ибрахимовиќ не се враќа во Милан, останува во Лос Анџелес

Златан Ибрахимовиќ нема да се врати во Милан, неговата фамилија преферира да остане во САД и тој ќе ја продолжи кариерата во ЛА Галакси.

Ибра силно се поврзуваше со враќање во Милан, информациите од Италија дури велеа дека тој постигнал шестмесечен договор со клубот.
 
Но, последно е дека тој нема да се врати во Европа, ќе ја продолжи кариерата во Лос Анџелес Галакси.
 
Неговата фамилија преферира да останат во Лос Анџелес и Ибрахимовиќ ќе го направи тоа.
 
Се очекува Рмаин Алесандрини и Џовани Дос Сантос да си заминат од Лос Анџелес со што ќе се отвори можност Ибрахимовиќ да биде еден од тројцата играчи кои ќе можат да добијат високи примања.
 
Ибра сега има плата од 1,5 милиони долари по сезона за разлика од Дос Сантос кој заработува 6 милиони долари годишно.

Миграција со достоинство (#WithDignity) е темата на Меѓународниот ден на мигрантите 2018 година, кој го одбележуваме во вторник (18 декември).

повеќе

Без оглед на фактот што од постоењето на уметноста постои и теорија и приказна за тоа, уметничкиот процес останува крајно неразбирлив.

повеќе

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе