Лоши вести за росонерите

Ибрахимовиќ ќе пропушти најмалку четири важни меча за Милан

Златан Ибрахимовиќ заработи повреда на левиот бутен мускул поради која ќе биде во аут најмалку десет дена, а тоа значи дека ќе пропушти четири меча. 

Ибрахимовиќ заработи повреда на вчерашниот меч против Рома, а последната информација вели дека најмалку десет дена треба да мирува.
 
Распоредот на росонерите во овој период е густ, па Ибра ќе пропушти четири меча, од кои и дерби натпреварите против Манчестер јунајтед и Наполи.
 
Натпреварите кои сигурно ќе ги пропушти Ибрахмовиќ:
 
3 март Милан - Удинезе
7 март Верона - Милан
11 март Манчестер јунајтед - Милан
14 март Милан - Наполи

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе