Да се знае од каде потекнува

Ибрахимовиќ имаше балкански влез на Сан Ремо, со песна од Нада Топчагиќ (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ од синоќа го почна настапот како ко-водител на Сан Ремо, а појавувањето му беше во типичен балкански стил. 

Откако пред извесно време собра многу реакции на својот инстаграм профил на објавата како игра на песната „Утро е“ од Нада Топчагиќ, Ибрахимовиќ одлучи токму со таа песна да влезе на Сан Ремо.

Критики за тоа дека треба да се слушаат критики од членови, зошто е разрешен Стојко Пауновски, зошто Максим Димитриевски не е член на Централен одбор, беа искажани на последниот конгрес на СДСМ кој се одржа во неделата.

повеќе

Владите ширум светот имаат тенденција да ги следат своите национални интереси, наместо да следат глобално координиран пристап.

повеќе

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе