Со објава на социјалните мрежи

Ибрахимовиќ го откри новиот клуб и ги изненади сите (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ на социјалните мрежи веројатно го откри неговиот нов клуб. 

Златан Ибрахимовиќ на социјалните мрежи објави дрес од шведскиот клуб Хамарби, тоа веројатно значи дека се враќа во татковината каде што ќе ја заврши кариерата.
 
Сите очекуваа дека Ибра ќе се врати во Серија А каде се поврзуваше со неколку клубови, Милан, Наполи, Болоња... па големо изненадување е Хамарби.
 

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе