Маестрален мајтап

Ибрахимовиќ го одбрал Осогово? Веќе е во жолто-син дрес и зборува за Македонија (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ се збогува со Лос Анџелес Галакси, сите се во исчекување на тоа кој ќе биде неговиот нов клуб, Швеѓанецот најверојатно ќе се врати во Европа. 

Ибрахимовиќ се поврзува со враќање во Европа, неколку клуба се фаворити за неговиот потпис, повеќето се од Серија А.
 
Денеска Фиорентина и Зенит на своите твитер профили понудија материјал за медиумите да се посомневаат дека Ибрахимовиќ ќе биде следниот нивни член.
 
Нешто слично, но многу пооригинално направи Осогово, кочанскиот клуб кој е мајстор за социјални мрежи.
 
Тие на својот твитер профил објавија видео од Ибрахимовиќ како зборува за Македонија, а им се погодија и боите, жолто-сина е Шведска, но и Осогово.
 
Клипот е стар 18 години, тој од времето кога младинската селекција на Шведска гостуваше во Македонија. Маестрален мајтап во режија на админот на твитер профилот на ГФК Осогово.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе