Швеѓанецот се враќа наскоро

Ибрахимовиќ: Фудбалот е мојата пасија, без него сум загубен

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ соопшти дека повредата не е сериозно и за недела-две ќе се врати на теренот. 

Ибрахимовиќ му даде два гола на Наполи и се повреди, ги исплаши фановите на Милан бидејќи тој е главниот мотор на росонерите.
 
Но повредата не е сериозна, Ибра наскоро ќе биде на теренот.
 
„Секогаш кога ќе ги облечам копачките помислувам „Уау ова е тоа што сакам да го правам“, вели Ибрахимовиќ.
 
„Тоа е мојата пасија, фудбалот е мојот најдобар пријател, без фудбал не би бил оној кој сум, без него се чувствувам загубен“.
 
„Повредата не е сериозна, само недела или две ќе бидам во аут“.
 
Ибрахимовиќ постигна 10 гола на шест натпревари оваа сезона во Серија А, тој е најдобар стрелец во досегашниот дел.

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе