Серија А

Ибрахимовиќ е херојот на Милан во победа над Каљари (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ постигна два гола и му донесе победа на Милан од 2-0 од гостувањето кај Каљари. 

Милан оствари уште една гостинска победа во Серија А, го совлада Каљари и повторно се одлепи на три бода од Интер.
 
Херој за росонерите беше Златан Ибрахимовиќ кој ги постигна и двата гола.
 
Ибра најпрво погоди во седмата минута од пенал, а по седум минути игра во вториот дел постигна уште еден гол за водство од 2-0 кое беше и конечен резултат.
 
Ибрахимовиќ првпат по повредата одигра 90 минути.

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе