Швеѓанецот на свој начин се збогува од ЛА Галакси

Ибрахимовиќ: Дојдов, видов, освоив, сега одете да гледате бејзбол

Златан Ибрахимовиќ и дефинитивно заминува од Лос Анџелес Галакси откако на социјалните мрежи се опрости од американскиот клуб. 

Има силни шпекулации дека Ибрахимовиќ ќе се врати во Италија, но имаше гласини дека би можел да го продолжи договорот со ЛА Галакси.
 
Според последниот негов статус на социјалните мрежи, Ибрахимовиќ и дефинитивно заминува.
 
„Дојдов, видов, освоив. ЛА Галакси ти благодарам што направи повторно да се почувствувам жив. До фановите на Галакси - го сакавте Златан, ви го дадов Златан. Нема на што. Приказната продолжува... Сега одете повторно да гледате бејзбол“, напиша Ибрахимовиќ на социјалните мрежи.

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе