Швеѓанецот се соочи со Карлос Вела

Ибрахимовиќ даде два гола во дербито на Лос Анџелес (ВИДЕО)

На дербито на Лос Анџелес беа постигнати дури шест гола, но победник немаше, Златан Ибрахимовиќ постигна два погодоци.

Златан Ибрахимовиќ продолжува да блеска во МЛС, овој пат даде два гол во дербито на Лос Анџелес.

Тој имаше директно соочување со Карлос Вела кој е најдобриот стрелец а и најдобриот играч во МЛС во моментов.

Ибрахимовиќ ги постигна првите два гола за Лос Анџелес Галакси со кои имаа водство од 1-0 и 2-1, Карлос Вела даде еден погодок, тој за конечни 3-3 кој му донесе бод на Лос Анџелес ФК.

Оваа сезона Карлос Вела има 27 голови и 15 асистенции, Ибрахимовиќ е втор со 22 голови и три асистенции.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе