Го чека казна за прошетката низ улиците на Стокхолм

Ибра вози Ферари од 2 милиони долари, а не платил регистрација (ФОТО и ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ изминатиов викенд го привлече вниманието на жителите на Стокхолм откако реши да се повози со своето Ферари Монца СП2, но напаѓачот на Милан сега ќе добие казна бидејќи автомобилот не бил регистриран.

„Ибракадабра“ има еден куп лукзусни автомобили а неодамна за својот роденден се почасти со редок примерок на Ферари Монца СП2.

Изминатиов викенд, пред да се врати во Милано, Златан Ибрахимовиќ реши да се повози низ улиците на Стокхолм и да го привлече вниманието на своите сонародници, тешко е да не се забележи „ѕверка“ од 2 милиони долари која нема покрив и ветробранско стакло.

Па откако фудбалерот ги „запали“ социјалните мрежи, влезе во проблеми. Испадна дека автомобилот не бил регистриран и Златан Ибрахимовиќ ќе треба да плати казна.

„Регистрацијата е истечена на 30. март“ – вели портпаролот на Агенцијата за сообраќај на Шведска.

На 2 Август 2021 година ќе се одбележат два значајни настана од историјата на македонскиот народ.

повеќе

Албанскaта политичка и научна јавност имаат објективен пристап и разбирање дека прашањата што се на масата за разговори со Бугарија не се воопшто лесни за решавање.

повеќе

Половични регионални форми на соработка и здружување се опасни за Македонија.

повеќе