Брилијантен меч на Златан

Ибра рече дека е подобар од Вела и го покажа тоа, хет-трик за победа во големото дерби на ЛА (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ имаше блескава партија на дербито на Лос Анџелес, Галакси победи со 3-2 а тој постигна хет-трик уште еднаш потврдувајќи каков мајстор е.

Пред големото дерби на Лос Анџелес, Ибрахимовиќ добиваше прашања од новинарите дали се уште смета дека е најдобар во МЛС со оглед на тоа дека и Карлос Вела игра во одлична форма и дава многу голови.
 
Ибра во негов стил рече дека е многу подобар од Вела, зборовите можеби беа во негов, фалбаџиски стил, но дека има подлога за тоа покажа на теренот.
 
Прашањата како дополнително да го мотивираа Ибрахимовиќ кој буквално растури на дербито, даде три гола и му донесе победа на Лос Анџелес Галакси од 3-2. Карлос Вела погоди два пати.
 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе