Напаѓачот со нов зајадлив коментар

Ибра повторно го нападна Гвардиола: „Филозофот“ претпочита играчи кои му се покорувааат без да му вратат

Златан Ибрахимовиќ одново упати зајадливи коментари на адреса на Пеп Гвардиола, вели дека стратегот претпочита играчи кои му се покоруваат без да му вратат.

Златан Ибрахимовиќ не го „мириса“ Пеп Гвардиола, Швеѓанецот дојде како големо засилување во Барселона летото во 2009, но влезе во недоразбирања со стратегот и си замина на мала врата по само 12 месеци.

Напаѓачот изминативе години често го критикуваше Шпанецот и сега одново упати зајадлив коментар.

Наскоро треба да биде објавена нова автобиографска книга на Златан Ибрахимовиќ, и во неа, фудбалерот вели: „„Филозофот“ претпочита играчи кои му се покоруваат без да му вратат“.

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе