Таеквондото му помогна да постигне нов гол за најавните шпици

Ибра им се приклучи на Меси и Роналдо, со акробатски потег го постигна 500. погодок (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ влезе во одбрано друштво и стана само третиот активен играч со 500 погодоци, напаѓачот утрово со атракција и акробатски потег го стигна до магичната граница.

Ибракадабра им се приклучи на Лео Меси и Кристијано Роналдо во „клубот 500“. Само овие тројца активни фудбалери имаат постигнато 500 или повеќе погодоци настапувајќи за своите клубови и репрезентација. 

Швеѓанецот утрово влезе во одбрано друшто и тоа го стори на мајсторски начин. На дуелот со Торонто, Златан ги употреби своите Таеквондо способности, се сврте во воздух и со волеј ја затресе мрежата на домаќините.

Граѓаните сѐ повеќе ја согледуваат неопходноста од непартиска форма на самоорганизирање.

повеќе

Придобивките од дрвјата за урбаниот екосистем и квалитет на воздухот можат да се зголемат со систематско планирање на зелениот простор. Дизајнирањето на зелените простори во градовите треба да ја опфати и функцијата за чистење на воздухот.

повеќе

На Грците не им е важно дали вечно ќе ја нарекуваат соседната земја „Скопје“, или дали соседите утре сами ќе почнат да се нарекуваат „Република на Осамениот Бор“. Она што ним навистина им е важно е како ја нарекува остатокот од светот.

повеќе