Барселона

Иако му е конкуренција, Суарез има убави зборови за Лаутаро Мартинез

Луис Суарез вели дека Лаутаро Мартинез ќе има топло добредојде во Барселона и тие ќе му помогнат да се адаптира побрзо во тимот. 

Лаутаро Мартинез продолжува да се поврзува со Барселона иако каталонскиот клуб не ја активираше откупната клаузула која веќе помина.
 
Се верува дека Барса подготвува понуда од 70 милиони евра плус левиот бек Жуниор Фирпо.
 
Иако се верува дека со доаѓањето на Лаутаро, позицијата на Суарез ќе биде загрозена, тој има само убави зборови за Аргентинецот.
 
„Лаутаро е навистина одличен фудбалер. Игра на многу високо ниво во Интер“, вели Суарез за „Спорт“.
 
„Не е лесно да направите трансфер од Аргентина во Италија и да играте веднаш на тоа ниво, италијанската лига е тешка“.
 
„Тој е млад и ние ќе се обидеме да му помогнеме доколку дојде во Барса. Ќе се обидеме да му помогнеме да се адаптира и да се почувствува комфорно“.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе