Барселона

Иако му е конкуренција, Суарез има убави зборови за Лаутаро Мартинез

Луис Суарез вели дека Лаутаро Мартинез ќе има топло добредојде во Барселона и тие ќе му помогнат да се адаптира побрзо во тимот. 

Лаутаро Мартинез продолжува да се поврзува со Барселона иако каталонскиот клуб не ја активираше откупната клаузула која веќе помина.
 
Се верува дека Барса подготвува понуда од 70 милиони евра плус левиот бек Жуниор Фирпо.
 
Иако се верува дека со доаѓањето на Лаутаро, позицијата на Суарез ќе биде загрозена, тој има само убави зборови за Аргентинецот.
 
„Лаутаро е навистина одличен фудбалер. Игра на многу високо ниво во Интер“, вели Суарез за „Спорт“.
 
„Не е лесно да направите трансфер од Аргентина во Италија и да играте веднаш на тоа ниво, италијанската лига е тешка“.
 
„Тој е млад и ние ќе се обидеме да му помогнеме доколку дојде во Барса. Ќе се обидеме да му помогнеме да се адаптира и да се почувствува комфорно“.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе