Пријателски натпревар

И Тотнем го „здрма“ Реал Мадрид, нов пораз за кралскиот клуб (ВИДЕО)

Реал Мадрид загуби уште еден подготвителен натпревар, овој пат со 1-0 беа поразени од Тотнем. 

Зидан никако да ги склопи коцките во подготвителните натпревари и Реал Мадрид да одигра на високо ниво и да дојде до триумф.
 
Денеска загубија од Тотнем со 1-0, а доколку не беше Кејлор Навас поразот можеше да биде и поголем. Реал Мадрид имаше свои шанси, се играше почесто на половината на англискиот тим, но Спарси беа опасни од контри.
 
Клучниот момент се случи во 22. минута кога Марсело од аут му подари една топка на Хари Кејн а тој го искористи тоа и му донесе победа на Тотнем од 1-0.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе