Нов клуб застана во редот за македонскиот фудбалер

И Селта го сака Барди

Селта е последната екипа која сака да го ангажира македонскиот репрезентативец, Енис Барди во јануарскиот преоден рок. 

Барди се поврзува со трансфер од Леванте а како заинтересирани клубови досега се посочуваа Милан, Торино, Лацио, Реал Сосиедад и Бетис. Последен за кој пишуваат медиумите е Селта.
 
Барди побарал од Леванте да биде продаден, а се чини дека тоа е и најлогичен потег за шпанскиот клуб со оглед на тоа дека речиси сигурно ќе испаднат во втората лига, а во една таква ситуација договорот со македонскиот играч ќе им заврши на лето.
 
Доколку Леванте остане во лигата ќе се активира клаузулата за продолжување на договорот со Барди на уште една сезона, но ако испаднат тој ќе биде слободен играч.
 
Барди во Леванте пристигна за 1,5 милиони евра, тие сега можат да го продадат најмалку за трипати повеќе.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе