Нема да видиме дуел на двајцата најдобри фудбалери на денешницата

И последниот тест е позитивен, Роналдо ја пропушта пресметката со Барса и Меси

Медиумите од Италија пренесуваат дека и последниот тест на Кристијано Роналдо донел позитивен резултат па Португалецот нема да игра против Барселона и Лео Меси во Лигата на шампиони.

Кристијано Роналдо не го фати последниот воз. Бидејќи немаше симптоми, ЦР7 можеше утре да истрча на теренот против Барселона и Лео Меси доколку добие негативен тест на 24 часа пред мечот.

Сепак, резултатите кои вечерва пристигнале се позитивни,Португалецот нема да настапи па дербито од второто коло во Лигата на шампиони ќе биде осиромашено и нема да видиме дуел на двајцата најдобри фудбалери на денешницата.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе