Лига Европа

И Партизан се избори за европска есен, Србија ќе има два клуба во групна фаза (ВИДЕО)

Со гол на Милетиќ на десет минути пред крајот Паризан избори пласман во групната фаза од Лига Европа.

Претходно Црвена звезда се радуваше на пласман во групната фаза од Лигата на шампионите, вечерва навивачите на Партизан слават пласман во Лига Европа. Србија има два клубови кои ќе играат елитен европски фудбал и на есен.
 
Партизан со победа од 2-1 отпатува во Молде. Таму резултатот долго време беше 0-0, во 72. минута Џејмс погоди за водство на домаќините од 1-0.
 
Со тој резултат Молде одеше во групната фаза, но осум минути подоцна Милетиќ со глава реализираше за конечни 1-1 и голема радост на Партизан.
 
 

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе