АТП финале Лондон

И Надал со пораз го почна турнирот во Лондон, Зверев одигра одличен меч

Александер Зверев убедливо со 2-0 во сетови го победи Рафаел Надал во првото коло од АТП финалето во Лондон, триумф оствари и Циципас над Медведев. 

Како и Федерер, и Надал тргна со пораз на големиот турнир во Лондон, Шпанецот изгуби од бранителот на трофејот, Зверев кој одигра одличен меч.
 
Зверев загуби само шест гејма, првиот сет го доби со 6-2, вториот со 6-4 и во голем стил го почна турнирот.
 
Претходно Циципас со 7-6 и 6-4 го совалда Данил Медведев.
 
Утре на програмата се мечевите од второто коло во другата груа, Федерер ќе ја брка првата победа против Беретини, а Ѓоковиќ ќе игра со Тим.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе