АТП финале Лондон

И Надал со пораз го почна турнирот во Лондон, Зверев одигра одличен меч

Александер Зверев убедливо со 2-0 во сетови го победи Рафаел Надал во првото коло од АТП финалето во Лондон, триумф оствари и Циципас над Медведев. 

Како и Федерер, и Надал тргна со пораз на големиот турнир во Лондон, Шпанецот изгуби од бранителот на трофејот, Зверев кој одигра одличен меч.
 
Зверев загуби само шест гејма, првиот сет го доби со 6-2, вториот со 6-4 и во голем стил го почна турнирот.
 
Претходно Циципас со 7-6 и 6-4 го совалда Данил Медведев.
 
Утре на програмата се мечевите од второто коло во другата груа, Федерер ќе ја брка првата победа против Беретини, а Ѓоковиќ ќе игра со Тим.

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе