Нов ден, нов клуб

И Ливерпул загриза за Елмас, голем е интересот за македонскиот фудбалер!

Турските медиуми денеска пишуваат дека Елиф Елмас е мета и на Ливерпул, македонскиот репрезентативец е еден од најбараните македонски фудбалери во Европа.

Повеќе фудбалски гиганти во Европа се интересираат за Елмас. Пред извесно време се појави шпекулации дека Тотнем нуди 23 милиони евра, а сега дека и Ливерпул се вклучува во трката.
Претходно Елмас се поврзуваше со Реал Мадрид, Манчестер Сити, Борусија Дортмунд, Лацио, Фиорентина, со клубови од Холандија и Португалија...
 
Турските медиуми очекуваат голем број на скаути да бидат присутни на денешното дерби меѓу Фенербахче и Галатасрај токму поради Елиф Елмас.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе