Ла Лига

И Бетис ја почувствува моќта на Барса, „Каталонците“ ги почестија домаќините со пет гола (ВИДЕО)

Барселона продолжува да „меле" во првенството на Шпанија, вечерва „Каталонците" го почастија Бетис со пет гола и си заминаа од Севиља со три бода

Уште едно моќно издание на Барселона, лидерот во Ла Лига вечерва славеше со 0-5 на Бенито Виљамарин.

Бетис одлично ја постави играта во првиот дел и добро му парираше на противникот, но играта на домаќините се распадна во продолжението од средбата.

Иван Ракитиќ го отвори резултатот во 59. минута, Бетис никако не закпрепна по овој гол па Суарез и Меси до крајот на средбата постигнаа по два гола за „петарда“ во мрежата на Адан.

Брисел не мора да има шпион во Кремљ за да дознае дека Москва ќе стори сè што може за да ја спречи Македонија да се приклучи во НАТО - не поради нејзиното стратегиско значење, туку поради симболичната вредност на потегот, вели политичкиот експерт Иван Крастев за Гардијан.

повеќе

Македонија не е единствената жртва на ваквото здодевно силеџиство на Грција. Грчката влада се расправа и со Албанија и со Турција, вели принцот Мајкл од Лихтенштајн.

повеќе

Нема законски пречки да се снима полициски службеник за време на вршење на должноста, иако полицијата се противи на тоа.

повеќе