Ла Лига

И Бетис ја почувствува моќта на Барса, „Каталонците“ ги почестија домаќините со пет гола (ВИДЕО)

Барселона продолжува да „меле" во првенството на Шпанија, вечерва „Каталонците" го почастија Бетис со пет гола и си заминаа од Севиља со три бода

Уште едно моќно издание на Барселона, лидерот во Ла Лига вечерва славеше со 0-5 на Бенито Виљамарин.

Бетис одлично ја постави играта во првиот дел и добро му парираше на противникот, но играта на домаќините се распадна во продолжението од средбата.

Иван Ракитиќ го отвори резултатот во 59. минута, Бетис никако не закпрепна по овој гол па Суарез и Меси до крајот на средбата постигнаа по два гола за „петарда“ во мрежата на Адан.

Новинарите на хрватски ТРИС се приклучија во патувачкиот новинарски карван до земјата без име.

повеќе

Лидерството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ мора да излезе јавно, на прес конференција, заедно со сите пратеници, и да објават прекин на секакво понатамошно учество во дискусија на собраниската седница.

повеќе

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе