Мајтап со освојувачот на Златната топка

И Барселона му се смее на Модриќ (ФОТО)

Фотографијата на која Модриќ го влече Меси за дресот ја искористи и Барселона за да се пошегува на својот официјален трвитер профил. 

Синоќа на социјалните мрежи многумина се шегуваа со последниот освојувач на Златната Топка, Лука Модриќ откако се појави една фотографија на која тој го држи за дрес Лео Меси.
 
Сликата ја искористи и Барселона која твитна: „Многу полесно е да добиете дрес од Меси со тоа што ќе отидете на нашата онлајн продавница“.

Напредокот и оптимизмот што ги обележаа децениите по 2. Светска војна се гледаа во создавањето на средната класа, составена од луѓе што, иако родени во куќи со земјени подови, завршија со факултетски дипломи и добри работни места во големите градови. Поседуваа автомобили и викендички, летуваа на море и патуваа во странство без визи.

повеќе

Најголемиот предизвик на секоја земја е развојот и одржувањето на здрава популација.

повеќе

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе