Поради коронавирусот

И Баерн - Челси ќе се игра без публика, вкупно пет меча од ЛШ зад затворени врати

Реванш натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Баерн Минхен и Челси ќе се игра без публика. 

Засега е потврдено дека вкупно пет од осумте осминафинални натпревари во Лигата на шампионите ќе се играат без публика поради коронавирусот.
 
Последен меч на оваа листа е натпреварот меѓу Баерн Минхен и Челси.
 
Покрај овој меч без публика ќе се игра и на: Валенсија - Аталанта, ПСЖ - Борусија Дортмунд, Јувентус - Лион и Барселона - Наполи.
 

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе