Луди сцени

Хорор во Аргентина: Навивач од трибините пукал на сред натпревар и го погодил тренерот (ВИДЕО)

Хорор во ниските лиги во Аргентина на мечот помеѓу Уракан де лас Ерас и Феро де Пико, навивач од трибините пукал на сред натпревар и го погодил гостинскиот тренер.

Луди сцени од аргентинскиот фудбал, на меч од ниските лиги беше застрелан гостинскиот тренер Маурисио Ромеро. 

Инцидентот се случил на натпреварот помеѓу Уракан де лас Ерас и Феро де Пико. Во 33 минута од второто полувреме, натпреварот бил прекинат поради немири на трибините, а десетина секунди подоцна се слушаат истрели и се гледа како фудбалерите, судиите и сите други лица на теренот бегаат кон соблекувалните. 

Еден од куршумите завршил во Маурисио Ромеро, предвоникот на Феро де Пико, за среќа не се работело за фатална повреда, и тој бил погоден во пределот на рамото.

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе