Квалификации за ЕП 2020

Холандија се врати од 0-2, но потклекна во 90. минута, Германија триумфираше среде Амстердам (ВИДЕО)

Дерби пресметката во Амстердам и припадна на Германија, Холандија се врати од два гола негатива но гостите погодија во 90. минута и триумфираа со 2-3.

Возбудлив меч во Амстердам во рамките на Групата Ц, Холандија се врати од два гола негатива но нaивно прими гол во 90. минута и остана со празни раце.

Германија беше подобар противник во првиот дел и со погодоците на Сане во 15. минута и на Гнабри во 34. минута, на пауза замина со позитива од 0-2.

Сепак, „лалињата“ на стартот од вториот дел реализираа преку Де Лихт за 1-2, а потоа следуваше нов гол за домаќините, Депај во 63. минута изедначи на 2-2.

Но „панцерите“ беа тие кои се радуваа на крајот. Во последните мигови од мечот, една лоша офсајд стапица го исфрли Ројс во фор, а потоа целата одбрана на Холандија заборави на Шулц кој остана осамен на 11 метри и прецизно биеше крај деснатата статива за 2-3.

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе

Ништо не ме научи повеќе за моите родители, а и за мене, од храната што тие ја обожаваа откако избегаа од Босна.

повеќе

Охрид, најголемиот и најпосетен туристички центар во Македонија, балканскиот Ерусалим и европскиот бисер, се менува со брзина на светлината.

повеќе