УЕФА потврди

Холандија ќе биде домаќин на завршниот турнир од Лигата на нации

Холандија во јуни ќе биде домаќин на завршниот турнир во Лигата на нации на кој покрај нив за трофејот ќе се борат и Хрватска, Италија и Шпанија.

Холандија ќе биде домаќин, но не и Амстердам, натпреварите ќе се играат во Ротердам и Енсхеде.
 
Завршниот турнир ќе се игра од 14 до 18 јуни. Ќе се одиграат полуфинални меча, финале и натпревар за трето место. 
 
За трофејот ќе се борат Холандија, Хрватска, Италија и Шпанија.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе