Пријателски натпревари

Хет-трик на Мартинез за убедлива победа на Аргентина над Мексико, кикс на Бразил (ВИДЕО)

Аргентина со 4-0 го победи Мексико, Лаутаро Мартинез постигна хет-трик, Бразил загуби со 1-0 од Перу.

Аргентина конечно дојде до убедлив триумф, во пријателски меч му даде дури четири гола на Мексико. Сите беа постигнати во првото полувреме.
 
Главна ѕвезда беше напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез кој постигна хет-трик, еден гол даде Паредес.
 
 
Перу го изненади Бразил победувајќи го со 1-0 благодарение на гол на Абрам на пет минути до крајот на мечот.
 
За Бразилците играа речиси сите ѕвезди како Нејмар, Кутињо, Фабињо, Фирмино... но ниту еден од нив не успеа да се запише во листата на стрелци и да го спаси Бразил од пораз.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе