Пријателски натпревари

Хет-трик на Мартинез за убедлива победа на Аргентина над Мексико, кикс на Бразил (ВИДЕО)

Аргентина со 4-0 го победи Мексико, Лаутаро Мартинез постигна хет-трик, Бразил загуби со 1-0 од Перу.

Аргентина конечно дојде до убедлив триумф, во пријателски меч му даде дури четири гола на Мексико. Сите беа постигнати во првото полувреме.
 
Главна ѕвезда беше напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез кој постигна хет-трик, еден гол даде Паредес.
 
 
Перу го изненади Бразил победувајќи го со 1-0 благодарение на гол на Абрам на пет минути до крајот на мечот.
 
За Бразилците играа речиси сите ѕвезди како Нејмар, Кутињо, Фабињо, Фирмино... но ниту еден од нив не успеа да се запише во листата на стрелци и да го спаси Бразил од пораз.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе