Месут си најде телохранител

Херојот Колашинац уште е со Озил, се пошегува на социјалните мрежи (ФОТО)

Колашинац синоќа се промовираше во вистински херој откако спречи градци да му го земат возилот на Месут Озил, тој е во центарот на вниманието. 

Иако двајцата крадци беа вооружени со ножеви, Колашинац без грам страв им се спротивстави и ги избрка. Озил бил исплашен од случајот, но според твитот на Босанецот сега се е добро.
 
Колашинац на својот твитер профил објави фотографија од него и Озил и напиша: „Мислам дека сме добри“.
 
Важно, тој се уште е покрај Озил, му го чува грбот.

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе