Премиерлига

Хаверц со два гола му донесе големи три бода на Челси против Фулам (ВИДЕО)

Челси го победи градскиот ривал Фулам и освои три бода со кои се зацврсти на четвртата позиција на табелата. 

Тимот на Томас Тухел обезбеди многу важна победа против Фулам, а херој на мечот беше Хаверц.
 
Германецот го 10. минута го отвори натпреварот, а по четири минути игра во вториот дел ги постави конечните 2-0.
 
Сега Челси има шест бода пред Вест Хем, седум пред Ливерпул и осум против Тотнем, но сите овие три екипи имаат натпревар помалку од сините.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе