Ќе го преземе кормилото по крајот на ЕВРО 2020

Ханси Флик е нов селектор на Германија

Ханси Флик потпиша договор со Германската фудбалска федерација, тој ќе биде селектор на Германија најамлку до 2024 година кога му истекува договорот. 

Јоаким Лев ќе ја води Германија на Европското првенство, а потоа на кормилото на „панцерите“ ќе седне Ханси Флик, од денеска тоа е и официјално.
 
„Ханси Флик ќе го преземе кормилото на германскиот национален тим. 56-годишниот стратег потпиша договор до 2024 година, што вклучува и ЕВРО 2024 што ќе се одржи во Германија“, стои во соопштението на фудбалската федерација.
 
Флик му беше асистент на Лев од 2006 до 2014 година, заедно го освоија Светското првенство во Бразил по што тој почна соло кариера. Беше директор спортски директор во Хофенхајм, па нивни тренер, а потоа се префрли во Баерн Минхен со кој во една сезона ги освои сите можни титули.
 
„Се се случи многу брзо, особено потпишувањето на договорот, но среќен сум што ќе бидам селектор на Германија“, изјави Флик.
 
Германската репрезентација е провивник на Македонија во квалификациите за Светското првенство. На нивни терен ги победивме, па по одмазда во Скопје ќе дојдат предводени од Флик.

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе